Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2012-11-05


UWAGA CZAD !!!

Sezon grzewczy 2015/2016 rozpoczęty!!!

Niestety jeleniogórscy strażacy uczestniczyli już w kilku akcjach związanych z zatruciem tlenkiem węgla potocznie zwanym czadem lub cichym zabójcą. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 4 listopada w Jeleniej Górze przy ul. Uroczej. Kilkuletni chłopiec w czasie kąpieli źle się poczuł i stracił przytomność. Na szczęście rodzice w odpowiednim momencie zauważyli zagrożenie i zawiadomili służby ratownicze. Pomiary strażaków potwierdziły, że w łazience występowało wysokie stężenie tlenku węgla (480 ppm). Na szczęście dzięki szybkiej i właściwej reakcji rodziców i służb ratowniczych udało się uniknąć tragedii. Chłopiec odzyskał świadomość. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była niewłaściwa wentylacja w pomieszczeniu łazienki.

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze apelują o rozsądek i bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczych !!!

 

Informacje dotyczące tlenku węgla:

http://www.straz.gov.pl/porady/czad

https://www.facebook.com/NieDlaCzadu

http://www.czadowedomy.pl/